Skrypt dłużny starszych ziemskich ruskich dla konwentu w Tyśmienicy

Berko Rabinowicz marszałek województwa ruskiego i pisarz Żydów koronnych, Józef Wulfowicz Cymeles starszy ziemski lwowski, Zelman Rabinowicz, Eliaszewicz Pinkas starszy ziemski lwowski, Lewko Chaimowicz brodzki starszy ziemski i pisarz Żydów koronnych, Józef Rabinowicz żółkiewski starszy ziemski, Pinkas Chaimowicz Lubelski starszy ziemski żółkiewski, Marko tyśmienicki starszy ziemski, Zyskiel tyśmienicki starszy ziemski, Berko rabin stanisławowski starszy ziemski, Icko bolechowski starszy ziemski, Herszko kałuski starszy ziemski, Berko brzeżański starszy ziemski, Józef Manaszewicz z Przedmieścia Lwowskiego starszy ziemski w swoim i inny starszych potwierdzają konwentowi tyśmienickiemu (na ręce jego plenipotenta ks. Michała Wilczka lektora św. teologii i kaznodziei konwentu lwowskiego) zaciągnięcie dwóch sum na wyderkaf 10,000 i 800 złp na mocy plenipotencji danej przez ks. Anioła Pulikowskiego prowincjała ruskiego. Pierwsza z nich legowana 28 I 1686 przez Piotra Porczyńskiego z przeznaczeniem na msze i lokowana była pierwotnie na dobrach Stanisława Jabłonowskiego ówczesnego wojewody ruskiego Bratyczów; druga suma 8000 złp legowana była przez Zofię 1voto Łaszczową, 2voto Tyszkowską na dobrach tegoż Jabłonowskiego w Oknianach. Starsi zobowiązują się płacić 7% rocznie prowizji od obu sum lokowanych obecnie na kahałach woj. ruskiego na dzięn 4 V każdego roku.
Zespół: C.K. Księgowość państwowa we Lwowie (fond 187), Księgi grodzkie halickie (Fond 5)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 187, op. 1, sp. 92, s. 1r-2v, CGIA Lwów, Fond 5, op. 1, sp. 287, s. 53-56
Data wytworzenia: 21.01.1754
Miejsce powstania: Lwów
Nazwy geograficzne: Brody, Brzeżany, Kałusz (Ukraina), Lwów, Tyśmienica, Żółkiew
Nas. 2r 14 oryginalnych hebrajskich podpisów oraz adnotacje o wpisaniu skryptu do akt grodzkich lwowskich (22 I 1754) i halickich (22 IV 1765).